Google Maps w Windows Mobile

Pod adresem http://maps.google.com możemy obejrzeć bardzo szczególowe mapy całego świata, korzystając zarówno z widoku satelitarnego, "zwykłej" mapy jak również połączenia obydwu tych widoków. Ich dokładność ostatnio wzrosła więc warto pobrać takie mapy (rastrowe) i wgrać do swojego PDA. Zakładamy oczywiście, że posiadamy w Pockecie program do obsługi map.

Jak wyłączyć domyślną pierwszą stronę w Drupalu gdy brak zawartości

Gdy w bazie danych Drupala nie istnieją żadne wpisy (node) to wyświetlana jest domyślnie strona startowa z niby-pomocą opisującą co można by zrobić aby dodać zawartość. Jeżeli dodamy jakiegoś noda i "wypromujemy" go na stronę główną to oczywiście ta zawartość zniknie. Jeżeli jednak chcemy świadomie zrezygnować z umieszczania nodów na stronie głównej np.

Meta dane w Javie

Czasami zachodzi potrzeba pobrania danych dotyczących aktualnie "przetwarzanej" tabeli. Wykorzystamy do tego celu obiekt typu ResultSetMetaData. Poniżej zamieszczam przykład jak można pobrać nazwy kolumn z tabeli:

Statement stmt = conn.createStatement();
ResultSet rs = stmt.executeQuery(sql);
rs.next();
ResultSetMetaData meta = rs.getMetaData();

Cookie w Javascript

Programując aplikacje webowe w tak "wdzięcznym" języku jak JavaScript (nie mylić z Javą) zachodzi czasem potrzeba przechowania stanu aplikacji, wartości pewnych zmiennych pomiędzy kolejnymi "odświeżeniami" stron. Cel ten można osiągnąć na wiele sposobów. Jednym z nich jest przechowywanie danych na serwerze, co jest oczywiście naturalne.

Pierwszy raz

To jest pierwszy wpis w moim blogu. Od razu muszę dodać, że w pierwszym blogu jaki mam zaszczyt/przyjemność (niepotrzebne skreślić) pisać. Niektórzy w swoich dziennikach opisują swoje problemy życiowe, inni próbują udowodnić jakieś tezy (np. że białe nie jest białe).